Idealna masa ciała , a ponadto świetna figura to jedne z oznak naszego zdrowia. Dietę sprzyjającą redukcji masy ciała można uzupełnić nowoczesnymi produktami diety, których aktywne składniki przyczyniają się do sukcesu zmagań w odchudzaniu, a równocześnie pomagają nam chronić nasze zdrowie.

U persony będącej na diecie odchudzającej bardzo użyteczne jest zmniejszenie apetytu. Do niedawna było to możliwe wyłącznie z pomocą syntetycznych leków, które wpływały na układ nerwowy, jednakże przeważnie dawały nieprzyjemne wyniki uboczne, szkodliwe dla zdrowia. Na szczęście istnieje substancja, wspierająca w naturalny sposób osoby, będące na diecie odchudzającej. Hydroksycytryniany (HC) z Garcinia cambogia, rośliny pochodzącej z południowych Indii , a oprócz tego Tajlandii, posiadają wpływ na liczne, ważne procesy zachodzące w naszym organizmie.

Oto one:

o Tłumią apetyt.

o Hamując proces lipogenezy, HC zapobiegają przekształcaniu węglowodanów w tłuszcz. W ten sposób mniej tłuszczu odkłada się w organizmie.

o Zwiększają magazyny glikogenu w wątrobie. Glikogen to substancja identyczna do skrobi, która przekształca się w glukozę, zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu.

o Przyjmowanie HC zwiększa tworzenie ciepła poprzez organizm w trakcie posiłku (termogenezę), czyli przyspiesza spalanie kalorii (w efekcie mniej kalorii gromadzi się w naszym ciele).

Chcesz złagodzić swoje łaknienie? Wypróbuj Citrimax Chromium

Rentowne funkcjonowania HC można wzmocnić, przyjmując je łącznie z bardzo podobnie działającymi składnikami mineralnymi, na przykład chromem. Chrom organiczny współpracując z hormonem trzustki – insuliną – bierze udział w metabolizmie węglowodanów, białek oraz tłuszczów. Jego biologicznie aktywna forma to pikolinian chromu, która jest idealnie wchłaniana i wykorzystywana przez organizm.