Dieta, która dodaje zastrzyku energii i wprawia w dobry nastrój


To intrygująca wiadomość. Mimo, że jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, że : ” jedno jabłko codziennie hamuje nastrój przygnębienia”. Naukowcy badają powiązania między tym, co jemy i jak się czujemy. Istnieją dowody, że zmiana diety może zmienić nasz metabolizm i chemię mózgu, ostatecznie wpływających na nasz poziom energii i nastrój.
Pierwsze kroki
Żywność może dodać nam energii na trzy sposoby: poprzez zapewnienie odpowiedniej ilości kalorii, dostarczając pobudzające składniki takie jak kofeina, a także poprzez zachęcanie metabolizmu do spalania „paliwa” bardziej efektywnie. Co do nastroju, najlepsze są te pokarmy, które potrafią ustabilizować poziom cukru we krwi i powodować dobre samopoczucie neuroprzekaźników, takich jak serotonina. Jeśli brak Ci energii i wciąż męczy Cię zły humor oraz wewnętrzny niepokój spróbuj zastosować Polinesian Noni firmy CaliVita. Kseronina i prokseronina zawarte w tym preparacie mają świetny efekt poprawy nastroju. Substancje te zwiększają produkcję endorfin, poprawiających nastrój i ogólne samopoczucie.

Inteligentne Węglowodany
Węglowodany mogą być wrogiem diet, ale są niezbędne dla zwiększenia energii i nastroju. Są preferowanym przez organizm źródłem paliwa, a dodatkowo podnoszą poziom serotoniny. Najważniejsze jest, aby unikać słodyczy, które powodują nagły skok cukru we krwi, a następnie równie szybki spadek, co w efekcie prowadzi do zmęczenia i ponurości. Zamiast słodyczy rozpocznij dzień od całych ziaren zawartych np. w pełnoziarnistym chlebie, ryżu brązowym, bądź w płatkach. Organizm wchłania całe ziarna wolniej, utrzymując dużej poziom cukru we krwi i poziom energii na stałym poziomie.

Nerkowce, migdały i orzechy laskowe
Te orzechy są nie tylko bogate w białko, ale także zawierają magnez, minerał, który odgrywa istotną rolę w przekształcaniu cukru w ​​energię. Badania sugerują, iż niedobór magnezu może doprowadzić do wyczerpania energii. Magnez jest dostępny również w całych ziarnach zbóż, zwłaszcza w otrębach, a także w niektórych gatunkach ryb. Brak Ci magnezu? Nic prostszego, zastosuj MagneZi B6 CaliVita. Aktywne składniki tej formuły wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i układu mięśniowego oraz są niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych. Dodadzą Ci siły i energii do pracy!
Orzechy brazylijskie
Dodaj orzechy brazylijskie do orzechowej mieszanki dla pomocnej dawki selenu, która naturalnie wspomaga nasz dobry nastrój. Badania wykazały związek między niskim poziomem selenu w organizmie a gorszym nastrojem. Minerał ten występuje także w mniejszych ilościach w mięsie, owocach morza, fasoli, i produktach pełnoziarnistych. Brak selenu można szybko zniwelować poprzez stosowanie produkty Pro Selenium.
Chude mięso
Chuda wieprzowina, chuda wołowina, kurczak i indyk bez skóry to zdrowe źródło białka, oraz aminokwasu tyrozyny. Tyrozyna zwiększa poziom dopaminy i noradrenaliny, które pomogą Ci być bardziej czujnym i skupionym. Mięso zawiera również witaminę B-12, która może zwalczać bezsenność i depresję.

Łosoś
Tłuste ryby, takie jak łosoś, są bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3. Badania sugerują, że ta substancja może chronić nas przed depresją. Omega-3 oferują również szeroki zakres innych właściwości, chociażby poprawę stanu zdrowia Twojego serca. Oprócz ryb, źródłem kwasów omega-3 są również orzechy oraz liściaste, ciemnozielone warzywa. Nie lubisz ryb… zastosuj produkt CaliVita Omega 3 Concentrate.
Zielone liściaste
Innym składnikiem odżywczym, który może zmniejszyć ryzyko depresji to foliany. Tak jak kwasy Omega-3, kwas foliowy znajduje się w zielonych warzywach liściastych, w tym w szpinaku i sałacie rzymskiej. Rośliny strączkowe, orzechy i owoce cytrusowe są również dobrym źródłem kwasu foliowego. Kwas foliowy jest niezmiernie ważny u kobiet w ciąży. Możesz go suplementować wraz z szeroką gamą minerałów i witamin potrzebnych w tym tak istotnym okresie dla kobiety i dziecka. Wszystko to i więcej znajduje się w produkcie New Life firmy CaliVita.

Błonnik
Błonnik jest stabilizatorem energii. Spowalnia on trawienie, zapewniając bardziej stały dopływ energii przez cały dzień. Zwiększ spożycie błonnika przez częstsze jedzenie fasoli, owoców ze skórką, warzyw oraz pełnoziarnistego pieczywa.

Woda
Odwodnienie i zmęczenie idą razem w parze. Niektóre badania sugerują, iż nawet niewielkie odwodnienie może spowolnić metabolizm i odbierać Tobie energię. Rozwiązanie jest proste – Pij dużo wody lub innych napojów, koniecznie niesłodzonych, w regularnych odstępach czasu.

Świeże to zdrowie
Innym sposobem, aby pozostać nawodnionym i dostarczyć energii jest jeść soczystą, świeżą żywność taką jak świeże owoce i warzywa. Unikaj suchych przetworzonych przekąsek, takich jak precle. Inne pokarmy pochłaniające wodę to płatki owsiane i makaron, które pęcznieją po ugotowaniu.

Kawa
Kawa może być jednym z najbardziej popularnych dopalaczy, a dowody wskazują na to, że faktycznie działa, ale tylko w krótkim okresie. Kofeina podwyższa metabolizm organizmu, czasowo poprawia skupienie i dodaje energii. Częste picie mini-porcji kawy np. espresso może poprawić naszą koncentracje na dłużej niż jedna dawka dużego kubka kawy. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzić z kawą, gdyż może doprowadzić do bezsenności w nocy, a brak snu, co jest oczywiste, odbiera nam energię.

Herbata
Innym źródłem kofeiny jest oczywiście herbata. Badania wskazują, że herbata jest połączeniem kofeiny i aminokwasu L-tianiny. Ten skład może poprawić koncentrację, czas reakcji oraz pamięć. Wykazano również, że czarna herbata zwalcza skutki stresu.

Ciemna czekolada
„Czekolado- maniacy”, prawdopodobnie to już wiedzą – kilka kostek ciemnejczekolady może poprawić zarówno energię, jak i nastrój

Śniadanie
Dla każdego, kto pragnie mieć od samego rana mnóstwo energii i dobry nastrój, pomijanie śniadania nie jest opcją. Badania pokazują, że ludzie, którzy jedzą śniadanie każdego ranka cieszą się większą energią i lepszym samopoczuciem w ciągu dnia. Najlepsze śniadania to te , które dostarczają dużo błonnika i składników odżywczych poprzez spożywanie pełnoziarnistych węglowodanów, dobrych tłuszczów oraz chudego białka.

Częste posiłki
Inna strategia aby ustabilizować poziomu cukru we krwi, a tym samym energii i nastroju to jedzenie małych, częstych posiłków. Takie przekąski powinniśmy jeść co trzy/cztery godziny. Podtrzymujące energię przekąski to np. masło orzechowe na pełnoziarnistym krakersie, pół kanapki z indykiem i sałatą lub pełnoziarniste płatki z mlekiem.

Suplementy energetyczne
Suplementy energetyczne są jako alternatywa do kawy lub innych środków pobudzających. Produkt firmy CaliVita Energy&Memory jest przydatny przy ciężkiej wytężonej pracy fizycznej i umysłowej. Aktywne składniki produktu wspomagają pamięć i koncentrację. Trzymają nerwy na wodzy a mięśniom dodaj energii. Synergiczne działanie antyoksydantów zawartych w tej formule zwalcza wolne rodniki i aktywuje do działania szeregu enzymów w organizmie. Zwiększa się refleks na bodźce, zapobiega szybkiemu zmęczeniu, polepsza odbiór wrażeń i ich kojarzenie. Produkt ten to terapia odżywcza dla mózgu i odświeżająca dla umysłu. Niezastąpiony dla studentów w czasie sesji egzaminacyjnej.

Napoje energetyczne i żele
Większość napojów energetycznych i żele tchną w organizm węglowodany proste – innymi słowy, cukier, który organizm może szybko przekształcić w energię. Jest to wygodny sposób na zastrzyk energii dla sportowców, ale korzyści dla reszty z nas są wątpliwe. Napoje energetyczne są zwykle wysoko na kaloryczne i mają mało składników odżywczych

Ćwiczenia dla Energetyki
Poza zmianą Twojej diety, ćwiczenia fizyczne to wypróbowany i sprawdzony sposób na zwiększenie energii i nastroju. Nawet pojedynczy 15-minutowy spacer może zadziałać energetyzująco, a im więcej aktywności fizycznej, tym więcej korzyści dla całego organizmu. Badania wskazują, że regularne ćwiczenia mogą złagodzić depresję i wywołać zmiany fizjologiczne, które dodają więcej energii przez cały dzień.