Składniki odżywcze dbające o zdrowie Twojej skóry
Wiesz, że musisz odżywiać skórę aby utrzymać ją w zdrowiu. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy mamy wystarczająco dużo właściwych składników odżywczych w naszej diecie?

„Piękno skóry polega na tym, że można wpływać na nie zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz” pisze Doris Day, klinicznych adiunkt dermatologii na New York University School of Medicine.

Spytaliśmy rzesze dermatologów, które składniki odżywcze ich zdaniem są niezbędne dla zdrowej cery. Oto ich wskazówki, jak włączyć je do swojej diety i rutynowych pielęgnacji skóry.

Wybierz produkty, które są bogate w antyoksydanty i nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3
Zdrowa dieta załadowana owocami i warzywami bogata w antyoksydanty, jest dobra dla całego ciała, w tym dla skóry.
Przeciwutleniacze, takie jak witaminy C, E i beta-karoten może przyczynić się do zmniejszenia uszkodzeń spowodowanych przez niestabilne cząsteczki zwane wolnymi rodnikami. Cząsteczki te mogą uszkodzić komórki skóry i powodują oznaki starzenia.
Jednym z najlepszych sposobów, aby zwiększyć spożycie antyoksydantów, mówią dermatolodzy, jest spożywanie różnorodnych warzyw i owoców.
Najlepiej spożywać jak najwięcej odmian i kolorów warzyw i owoców. Przykładowo, warto jeść borówki, truskawki, grejpfruty, jarmuż, szpinak, i różne rodzaje papryki. Warto również dodać trochę koncentratu pomidorowego, który zawiera przeciwutleniacz o nazwie likopen.

Biorąc pod uwagę pęd życia jaki większość z nas prowadzi, ważne jest aby dostarczyć tych wszystkich odżywczych składników naszemu organizmowi. Gdy nie ma czasu na wprowadzenie ich do diety warto spróbować suplementów diety firmy CaliVita . Posiada ona szeroką gamę witamin i antyoksydantów (C 1000, Beta Carotene)pozyskiwanych z naturalnych warzyw i owoców.

Korzystnie dla zdrowia Twojej cery jest zaopatrzyć się w żywność bogatą w kwasy omega-3 m.in. dziki łosoś, sardynki i orzechy.

Kwasy tłuszczowe Omega-3 pomagają utrzymać jędrną górną oraz zewnętrzną warstwę skóry, dzięki czemu jest ona w stanie nienaruszonym tak, by toksyny z zewnątrz i zanieczyszczenia się nie przedostały do środka. Najlepsze nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 znajdują się w preparacie Omega 3 Concentrate. Preparat ten prócz Omegi 3 zawiera również witaminę E, która działa jak konserwant i nie pozwala by tłuszcz zawarty w kapsułce uległ procesowi jełczenia.
Kupować produkty do pielęgnacji skóry, które zawierają retinoidy

Pochodne witaminy A, znane jako retinoidy poprawiają wygląd skóry i sprawiają ,że cera jest gładsza a wszelkie drobne linie, zmarszczki bądź trądzik zanikają.
Retinoidy można znaleźć w wielu produktach do pielęgnacji skóry, w tym w kremach, serum, i żelach. Dzięki tym składnikom skóra może być bardziej wrażliwa na słońce, zaleca się stosowanie ich w nocy. Należy unikać stosowania retinoidów, jeśli jesteś w ciąży, planujesz ciążę lub karmisz piersią. Mogą one zwiększać ryzyko wad wrodzonych.
Inne składniki do pielęgnacji skóry to przeciwutleniacze, takie jak witaminy C i E, wyciąg z zielonej herbaty oraz koenzym Super COQ10 Plus.

Suplementy diety potrzebne do pielęgnacji cery
Idealnym sposobem na zdobywanie składników odżywczych potrzebnych do uzyskania promiennej cery jest jedzenie zdrowej, zbilansowanej diety.
Niemniej jednak, jeśli nie prowadzisz zrównoważonej diety, spędzasz dużo czasu na dworze, czy jesteś narażony na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza i palenia biernego, zastosuj codziennie produkt multiwitaminowy Full Spectrum firmy CaliVita z minerałami, aby zwiększyć ilość składników odżywczych w twoim organizmie.

Zwróć uwagę na ogólny stan zdrowia Twojej skóry
Oprócz skupienia się na uzyskaniu odpowiednich składników odżywczych, warto zapobiegać. Dlatego też dbaj o utrzymanie zdrowej skóry, nie przebywaj w zadymionych pomieszczeniach, wysypiaj się, ćwicz regularne i pij dużo wody. Aby uchronić skórę przed poparzeniami słonecznymi, rakiem skóry i wczesnymi oznakami starzenia zaleca się korzystanie z szerokiego spektrum ochrony przeciwsłonecznej tzn. filtry co najmniej 30 SPF przez cały rok. Wreszcie należy pamiętać, że po uruchomieniu wprowadzania zmian do swojej diety, stylu życia lub rutynowej pielęgnacji skóry, nie należy spodziewać się zmian w ciągu nocy. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość. Aby naprawdę zobaczyć poprawę na skórze należy poczekać na efekty od trzech miesięcy do roku,.